قاره اخبار استقلال قرارداد مذاکرات استقلال

قاره: اخبار استقلال قرارداد مذاکرات استقلال بازیکنان اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار پزشکی علت فرورفتن ناخن در گوشت‌پا

استفاده از کفش نامناسب، تنگ، باریک و پاشنه بلند به خصوص در مدت وقت طولانی باعث فرورفتن ناخن در گوشت‌پا می‌شود، همچنین وجود ضربه به پا یا ناخن‌ها نیز باعث به وجو

علت فرورفتن ناخن در گوشت‌پا

علت فرورفتن ناخن در گوشت پا

عبارات مهم : جراحی

استفاده از کفش نامناسب، تنگ، باریک و پاشنه بلند به خصوص در مدت وقت طولانی باعث فرورفتن ناخن در گوشت پا می شود، همچنین وجود ضربه به پا یا ناخن ها نیز باعث به وجود آمدن این مسئله خواهد شد.

یک متخصص پوست و مو با اشاره به اینکه کوتاه کردن ناخن به صورت دایره ای و هلالی باعث فرورفتن صفحه ناخن در گوشت پا می شود، گفت: عالی ترین راه جهت درمان و پیشگیری از فرورفتن ناخن در گوشت به خصوص شصت پا استفاده از کفش جلو پهن است.

علت فرورفتن ناخن در گوشت‌پا

دکتر سید مهدی طبایی راجع به علت فرورفتن ناخن در گوشت پا اظهار کرد: در بعضی از افراد کنارهای ناخن به مرور وقت باعث فرورفتن صفحه ناخن در کنار بستر ناخن و گوشت پا می شود.

وی با بیان اینکه وجود این عارضه در گوشت پا عوامل مختلفی دارد، افزود: استفاده از کفش نامناسب، تنگ، باریک و پاشنه بلند به خصوص در مدت وقت طولانی باعث فرورفتن ناخن در گوشت پا می شود، همچنین وجود ضربه به پا یا ناخن ها نیز باعث به وجود آمدن این مسئله خواهد شد.

استفاده از کفش نامناسب، تنگ، باریک و پاشنه بلند به خصوص در مدت وقت طولانی باعث فرورفتن ناخن در گوشت‌پا می‌شود، همچنین وجود ضربه به پا یا ناخن‌ها نیز باعث به وجو

این عضوهیئت علمی جهاد دانشگاهی ادامه داد: اصلاح نامناسب یا کوتاه کردن ناخن به صورت دایره ای و هلالی باعث فرورفتن ناخن در گوشت می شود درحالی که جهت پیشگیری از این مسئله باید ناخن ها به صورت چهار گوش گرفته شوند.

طبایی با تاکید بر اینکه عالی ترین راه جهت درمان و پیشگیری از فرورفتن ناخن در گوشت به خصوص شصت پا استفاده از کفش مناسب و جلو پهن هست، گفت: افراد باید به خاطر داشته باشند که به هیچ عنوان ناخن های خود و کودکانشان را از ته کوتاه نکنند و انتهای ناخن را آزاد گذارند تا این مسئله به وجود نیاید و یا در موارد خفیف اصلاح یابد.

وی عنوان کرد: در بعضی مواد فرورفتن ناخن در گوشت ژنتیکی است و در افرادی که فرورفتن ناخن در شصت پا آنها بسیار شدید بوده و باعث التهاب شده است دکتر جهت آنها آنتی بیوتیک تجویز می کند و اگر اصلاح نیافت در نهایت جراحی سرپایی جهت خارج شدن ناخن فرورفته در گوشت پا یعنی قسمت معیوب شده است انجام می شود ولی عالی ترین روش، پیشگیری از این مسئله است چراکه که با عمل جراحی فرد حالت طبیعی ناخن خود را از دست می دهد.

علت فرورفتن ناخن در گوشت‌پا

طبنا

واژه های کلیدی: جراحی | پیشگیری | استفاده | عمل جراحی | درمان و پیشگیری | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs