قاره اخبار استقلال قرارداد مذاکرات استقلال

قاره: اخبار استقلال قرارداد مذاکرات استقلال بازیکنان اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار پزشکی این خوراکی‌ها را هرگز خام نخورید

می دانیم که از مصرف بعضی مواد غذایی مانند گوشت قرمز و تخم مرغ به صورت خام باید پرهیز کرد، لیکن می توانند موجب شکل گیری بعضی پرسشها سلامت شوند. در ادامه با بعضی

این خوراکی‌ها را هرگز خام نخورید

این خوراکی ها را هرگز خام نخورید

عبارات مهم : لوبیا

در این مطلب 9 ماده خوراکی را معرفی می کنیم که هرگز نباید آن ها را خام بخورید.
به گزارش عصرایران، بدن جهت تامین انرژی مورد نیاز خود به آنچه می خورید، وابسته هست. بعضی مواد غذایی در حالت خام از ارزش تغذیه ای بیشتری برخوردار هستند، در شرایطی که بعضی دیگر در حالت پخته مغذی تر هستند.

می دانیم که از مصرف بعضی مواد غذایی مانند گوشت قرمز و تخم مرغ به صورت خام باید پرهیز کرد، لیکن می توانند موجب شکل گیری بعضی پرسشها سلامت شوند. در ادامه با بعضی دیگر از مواد غذایی که هرگز نباید آنها را به صورت خام مصرف کنید، زیاد آشنا می شویم.

این خوراکی‌ها را هرگز خام نخورید

سیب زمینی

سیب زمینی یکی از مواد غذایی پر مصرف در دنیا هست، ولی از خوردن آن به صورت خام باید پرهیز کرد. مصرف سیب زمینی خام موجب نفخ و اثرات تلخ معدی روده ای می شود، لیکن این ماده غذایی حاوی نشاسته هایی است که در برابر گوارش مقاوم هستند. اگر سیب زمینی به مدت طولانی در محیطی گرم یا مرطوب نگهداری شود می تواند سبز شده است و سمی به نام سولانین تولید کند. اگر سیب زمینی سبز شده است هست، از مصرف آن باید در هر حالتی پرهیز کنید، لیکن سولانین می تواند موجب مسمویت غذایی شود.

می دانیم که از مصرف بعضی مواد غذایی مانند گوشت قرمز و تخم مرغ به صورت خام باید پرهیز کرد، لیکن می توانند موجب شکل گیری بعضی پرسشها سلامت شوند. در ادامه با بعضی

یوکا

یوکا یک سبزی ریشه ای و سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی هست. ولی یک ماده بالقوه کشنده نیز در یوکا وجود دارد. برگ ها و ریشه های یوکای خام حاوی گلیکوزیدهای سیانوژنیک هستند. این مواد شیمیایی در صورت مصرف سیانید آزاد می کنند. یوکا یک ماده غذایی خوراکی است به شرط آن که به خوبی شسته شود، پوست گرفته شود و پیش از خوردن پخته شود.

لوبیا قرمز

لوبیا قرمز یکی دیگر از مواد غذایی پر مصرف است که در صورت استفاده به روشی اشتباه می تواند خطرناک باشد. لوبیا قرمز سرشار از پروتئین، فیبر، و آنتی اکسیدان ها هست، ولی مصرف آن به صورت خام می تواند معده را حسابی به دردسر اندازد. لوبیا قرمز نپخته حاوی فیتوهماگلوتینین سمی است که می تواند شرایط تلخ معدی روده ای و علائمی مشابه با مسمومیت غذایی را ایجاد کند. پیش از مصرف لوبیا قرمز حداقل به مدت 10 دقیقه آن را بجوشانید.

این خوراکی‌ها را هرگز خام نخورید

هات داگ

هات داگ یک خوراکی مغذی محسوب نمی شود، ولی مصرف خام آن می تواند خطرناک باشد. این تصور اشتباه وجود دارد که هات داگ پیش از این که جهت فروش عرضه شود یک مرحله پخت را پشت سر گذاشته و از این رو می توان آنها را بعد از خرید و بدون هیچ نحوه تهیه و پز اضافه مصرف کرد. ولی بنابر گزارش شرکت غذا و داروی آمریکا، هات داگ های بسته بندی شده است می توانند با باکتری لیستریا آلوده شده است باشند، که این باکتری تنها با حرارت دیدن مجدد هات داگ از بین می رود.

شیر

می دانیم که از مصرف بعضی مواد غذایی مانند گوشت قرمز و تخم مرغ به صورت خام باید پرهیز کرد، لیکن می توانند موجب شکل گیری بعضی پرسشها سلامت شوند. در ادامه با بعضی

ممکن است نام شیر خام را شنیده باشید. ما شیر را نمی پزیم، ولی شیر خام وجود دارد و می تواند یک خوراکی خطرناک باشد. شیری که به صورت مستقیم از گاو دوشیده شده است و پاستوریزه نشده است می تواند حاوی باکتری های مضر ئی.کولای و سالمونلا باشد. بنابر گزارش شرکت غذا و داروی آمریکا، شیر خام نسبت به دیگر محصولات لبنی 150 برابر احتمال بیشتری دارد موجب بیماری های غذایی شود.

جوانه ها

جوانه ها از جمله مواد غذایی سالم در نظر گرفته می شوند. با این وجود، جوانه های یونجه و تربچه می توانند حاوی باکتری های مضر ئی.کولای، سالمونلا، و لیستریا باشند. جوانه ها در شرایط گرم و مرطوب پرورش داده می شوند، که محیطی مناسب جهت تکثیر این باکتری ها نیز محسوب می شود. بر همین اساس، اگر قصد خرید جوانه ها را دارید آنها را به صورت تازه خریداری کرده و پیش از مصرف شستشو و پختن را فراموش نکنید.

این خوراکی‌ها را هرگز خام نخورید

بادام تلخ

بادامی که می شناسیم و از مصرف آن لذت می بریم به نام بادام شیرین آشنا می شود و فایده های سلامت مختلفی را نیز ارائه می کند. ولی گونه ای دیگر به نام بادام تلخ نیز وجود دارد که حاوی اسید هیدروسیانیک، ترکیبی خطرناک از سیانید هیدروژن و آب، هست. تنها 70 گرم بادام تلخ جهت فوت یک فرد بالغ کافی هست. ولی اگر بادام تلخ را بپزید می توانید آن را مصرف کنید.

آرد

مصرف آرد خام می تواند به اندازه مصرف تخم مرغ خام مسئله آفرین باشد. طی سال های اخیر، شرکت غذا و داروی آمریکا و مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا آرد خام را به عنوان یک خطر بالقوه جهت سلامت انسان معرفی کرده اند. طی سفر خود از ساقه گندم تا قفسه سوپرمارکت، آرد ممکن است با عوامل بیماری زا مانند باکتری ئی.کولای در تماس باشد، که تنها در صورت پختن از بین می روند.

بادنجان

با احتیاط به بادنجان خام نزدیک شوید. بادنجان خام حاوی سولانین است که یک ماده سمی مسئله آفرین است و همان گونه که اشاره شد در سیب زمینی سبز شده است نیز وجود دارد. بادنجان های جوان یا آنهایی که سریع برداشت می شوند حاوی بیشترین میزان از این سم هستند. البته جهت تجربه اثرات معدی روده ای تلخ ناشی از مسمویت با سولانین باید مقدار زیادی بادنجان خام مصرف کنید، ولی عالی ترین گزینه پختن این ماده غذایی پیش از مصرف هست. افزون بر این، بعضی افراد ممکن است به مقادیر اندک بادنجان خام نیز آلرژی داشته باشند.

واژه های کلیدی: لوبیا | باکتری | خوراکی | بادنجان | سیب زمینی | مواد غذایی | مسمومیت غذایی | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs